SPONA Teplice

Logo spona

odkaz na web

SPONA Teplice

oddíl, který se věnuje sportovním aktivitám s brannými prvky ve volné přírodě – extrémní sporty, přírodní víceboje, orientační závody. Oddíl pořádá sérii takto koncipovaných aktivit v teplickém regionu, ale i v oblasti Českého středohoří a Krušných hor.

Neoddělitelnou součástí těchto závodů jsou děti a mládež, která se může seznámit s řadou dovedností jako je střelba ze vzduchovky, hod do dálky, orientace v mapě, ovládání vysílačky, technika jízdy na kole, nebo bezpečný pohyb ve volné přírodě. Hrad Doubravka je při těchto aktivitách neodmyslitelnou základnou a zároveň zázemím oddílu.

Stejně jako děti mohou i dospělí poznat náročnost pohybu v přírodě, nejen v létě, ale i v drsných zimních podmínkách, ať při pěším přesunu, tak běhu nebo i na kole. Nejeden závod je koncipován pro jednotlivce, ale i dvojice, či tříčlenná družstva.

Doprovodný a kulturní program u většiny pořádaných aktivit oddílu je příležitostí pro širokou veřejnost strávit aktivně čas se svou rodinou, nebo známými. V náplni oddílu nechybí ani kulturní činnost, jako je pořádání tradičního Plesu sportovců v Teplicích, nebo Mikulášské besídky pro děti na Doubravce.

Významnou součástí sportovní činnosti oddílu jsou krosové běhy a dálkové pochody, triatlony a duatlony, horolezectví, či alpinismus, cyklistika, nebo plavání. V zimním období taktéž lyžování. Členové oddílu se tradičně účastní obdobných aktivit i v zahraničí.

 


 

 

Sponzoři

 

    DUBI logo SD Chomuto
 Znackacez 500x500px rgb  Logo%20spolek Teplice znak%201%20%E2%80%93%20kopie  
Mk Uk  AGC COLOR PANTONE%20RVB Kopie%20 %20logo UKN bar poz