ROB/ARDF - Mistrovství ČR na dlouhé trati, 08.04.2017

 Lovečkovice/České Středohoří na mapě Sedlo

Ve spolupráci s oddílem z Liberce (ELB) jsme spolupořádali první z letošních mistrovství, a to na dlouhé trati - představuje stručně řečeno spojené tratě v pásmu 3,5 MHz a po předávce/mezicíli/výměně přijímačů ještě na 144 MHz.

Po několika týdnech a spoustě hodin  důkladné přípravy, včetně mapování, tvorby mapy, stavby tratí, legislativního a materiálně-organizačního zajištění, se dvacítka pořadatelů a rozhodčích postarala za téměř jarního počasí - nemrzlo, chvílemi svítilo i sluníčko, o náročný  a dloouhý zážitek pro 60 nejzdatnějších závodníků v kategoriích dospělých z celé republiky, kteří se sjeli do Lovečkovic v krásném prostředí Středohoří.

Hlavní trať byla postavena s 10 kontrolami ve vzdušné vzdálenosti dle mapy ca. 15 km, což znamenalo sice pro vítěze vynikající dosažený  celkový čas 132 minut, kdy ostatní závodníci doběhli i až s odstupem půl až celé hodiny. Terén závodu byl převážně zalesněný, místy až téměř neprůběžný, s náročným převýšením, často ztížený sotva překonatelnými pozůstatky po těžbě dřeva a výskytem shluků masivních kamenů i skalních prahů, zejména na úbočích vrchu Sedlo ( 726 mnm ). Již přírodní podmínky tvořily významný základ pro náročnost, ještě zvýšenou rozložením a umístěním kontrol, které tak kladly vysoké nároky nejen na fyzickou zdatnost závodníků, ale i na přesnost zaměřování, zakreslování do mapy a taktickou volbu pořadí kontrol a volbu postupů mezi nimi.

Vysoké nasazení pořadatelů přineslo všem účastníkům kromě prověrky jejich výkonů i jistě krásné zážitky z již tradičně pořadateli z Teplic a Liberce kvalitně připravené soutěže. Pro rok 2018 je již zvažováno pořádání dalšího mistrovství , tentokrát na klasických tratích - výše zmíněné trati odděleně/samostatně a poblíž Teplic, opět ve Středohoří.

Připojeny momentky - příprava před startem, na trati, kontrola z jedné a druhé strany, cílová konzultace.

 

20170408 10590620170408 124030P1060375P1060377P1140578

{{ message }}

{{ 'Comments are closed.' | trans }}

Sponzoři

VIAMONT%20 %C5%A0lh%C3%A1nek DUBI logo SD Chomuto
Mk Uk Logo tp Adecomputer logo